![](https://acharnes.gr/sites/default/files/styles/blog_760x442/public/edyda_dimos_aharnon_2.jpg?itok=4oCSyb9-)
Με επιτυχία στέφθηκε η πρώτη άσκηση της Εθελοντικής Δύναμης Δασοπυροπροστασίας με τη συμμετοχή του Δ. Αχαρνών
Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η πρώτη άσκηση-εκπαίδευση της Εθελοντικής Δύναμης Δασοπυροπροστασίας,Ε.ΔΥ.ΔΑ. η οποία περιλάμβανε δασοπυρόσβεση, διάσωση και μεταφορά τραυματία από το σημείο κατάσβεσης.
Στην επιτυχή διεξαγωγή της άσκησης συνέβαλε καθοριστικά ο Δήμος Αχαρνών δια του Αντιδημάρχου Πολιτικής Προστασίας Γιώργου Σιδηρόπουλου ο οποίος διέθεσε δύο πυροσβεστικά οχήματα της Πολιτικής Προστασίας καθώς και προσωπικό.
![](/sites/default/files/edyda_dimos_aharnon_1.jpg)