![](https://acharnes.gr/sites/default/files/styles/blog_760x442/public/205264242_633945331333867_8878937786148488462_n.jpg?itok=4n55_Fng)
Τιμητική Εκδήλωση Εισαχθέντων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.
Ο Δήμος Αχαρνών επιβραβεύει τις θυσίες και τους κόπους των μαθητών που φοίτησαν στα Λύκεια της πόλης μας και κατάφεραν να εισαχθούν στα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα της Χώρας στις εξετάσεις του 2020.
Η καθιερωμένη εκδήλωση του Δήμου κατέστη εφικτό να προγραμματιστεί αμέσως μετά την άρση των μέτρων για τις συναθροίσεις και επελέγη ο ανοιχτός χώρος του δημοτικού αμφιθεάτρου «Μίκης Θεοδωράκης», ούτως ώστε να μπορούν να προσέλθουν όλοι οι εισαχθέντες.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 28 Ιουνίου 2021 και ώρα 20.00 και θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα για την αποφυγή μετάδοσης του κορονοϊού Covid-19.