![](https://acharnes.gr/sites/default/files/styles/blog_760x442/public/dimotiki_vivliothiki_aharnon_0.png?itok=lOLPdVBR)
Εκδήλωση στη Δημοτική βιβλιοθήκη Αχαρνών με θέμα τον εκφοβισμό μεταξύ ανηλίκων
Εκδήλωση με θέμα τον εκφοβισμό μεταξύ ανηλίκων διοργανώνει ο Δήμος Αχαρνών, στις 9 Δεκεμβρίου και ώρα 13:30 στο χώρο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης (Δεκελείας 40 & Δημοκρίτου) με εισηγήτρια την κ. Άννα-Ελισσαία Ηλιοπούλου ψυχολόγο και διαδικτυακή σύμβουλο της δράσης Live Without Bullying που υλοποιείται από το ΚΜΟΠ.
Ο στόχος της εκδήλωσης είναι η ευαισθητοποίηση των γονέων και των φροντιστών παιδιών σχολικής ηλικίας αναφορικά με το θέμα, καθώς και η παρουσίαση πρακτικών υποστηρικτικών εφαρμογών για την έγκαιρη πρόληψη και αντιμετώπιση του φαινομένου.
Για να δηλώσετε συμμετοχή μπορείτε να καλέσετε στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Αχαρνών, στο τηλέφωνο 210-2476213.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας