![](https://acharnes.gr/sites/default/files/styles/blog_760x442/public/rymotomiki_apallotriosi.jpg?itok=fm5WcAxf)
Εκπόνηση επιχειρησιακού σχεδίου από τον Δήμο Αχαρνών για την εξασφάλιση κοινοχρήστων και κοινωφελών χώρων
Στην κατάρτιση επιχειρησιακού σχεδίου για την εξασφάλιση κοινοχρήστων και κοινωφελών χώρων για τους οποίους εκκρεμεί η συντέλεση ρυμοτομικής απαλλοτρίωσης προχωρά ο Δήμος Αχαρνών.
Η Διεύθυνση Αναπτυξιακού Προγραμματισμού και Χρηματοδοτούμενων Έργων σε συνεργασία με την Διεύθυνση Αστικής Ανάπτυξης, Δόμησης και Πολεοδομικών Εφαρμογών καταγράφουν, αξιολογούν και ιεραρχούν τους χώρους βάσει των κριτηρίων του Πράσινου Ταμείου. Η συλλογή των δεδομένων θα συμβάλλει ουσιαστικά στον ευρύτερο Πολεοδομικό Σχεδιασμό της πόλης μας.